Astma charakteristika onemocnění

Astma je chronické zánětlivé onemocnění průdušek, při němž dochází k záchvatům dušnosti nebo kašle způsobeným zúžením dýchacích cest. Astma je charakterizováno zánětem dýchacích cest, zvýšenou citlivostí a dráždivostí dýchacích cest na různé podněty. Astma vyvolávají dvě skupiny faktorů: spouštěcí faktory (chladný vzduch, kouř, dráždivé látky, fyzická námaha, silné výpary, stres, silné emoce, vliv léků, infekce) a alergeny (pyl, prach, srst zvířat, plísně, roztoči).

Po styku s dráždivým faktorem dýchací cesty reagují zúžením. Svaly okolo nich se napnou, povrch se zanítí, sliznice oteče, zánět začne narůstat a dochází k nadměrné produkci hlenu. Tato reakce se pak projevuje dráždivým kašlem s obtížným vykašláváním hlenů nebo suchým dráždivým kašlem, záchvatovitou dušností. Astma obtíže bývají hlavně při výdechu, při kterém mohou být slyšet pískavé zvuky. Akutní záchvat je často doprovázen výraznou úzkostí. Velkou roli při výskytu astmatu hraje dědičnost - vrozená dispozice. V rodinné anamnéze astmatiků se většinou vyskytuje alergie nebo astma.

Léčba astma a prevence

Astma vyléčit nelze, ale existuje mnoho efektivních přípravků, které astma mohou zlepšit. Podávání léků je voleno podle závažnosti obtíží. Většina užívaných léků při léčbě astma se podává ve formě sprejů, které se vdechují. Pomoc v akutním stavu poskytují tzv. „úlevové léky“, které mají schopnost roztáhnout průdušky a odstranit dušnost. Další skupina „udržovacích léků“ přichází na řadu po ústupu nejzávažnějších obtíží a jejich úkolem je co nejdéle tlumit zánět průdušek a maximálně prodloužit klidové období. Patří mezi ně kortikoidy, léky proti alergii a také další látky, které rozšiřují průdušky. Při prokázané alergii je vhodné podávání vakcín. Jiné prostředky dokáží snížit otoky a záněty dýchacích cest a snižují citlivost dýchacích cest na vnější podněty. Léčba astma je založena na několika principech.

Nejdříve je třeba odstranit vyvolávající faktory, které astma způsobují. Důležité je vyhýbat se vyvolávacím činitelům. Nezbytné je nekouřit a vyhýbat se pobytu v zakouřených prostorách, omezit kontakt se zvířaty. Velmi důležitý je pravidelný úklid a výměna ložního prádla i matrací, kde přetrvávají roztoči. Pokud je známa pylová alergie, je vhodné omezit pobyt venku. Veliký význam má i duševní klid a pohoda. Léčebný přínos mívá rovněž psychoterapie. Velmi efektivní je cvičení taichi nebo jógy, masáže, akupunktura, reflexní terapie chodidel (pomocí biolampy Biostimul). Podpořit imunitu lze metodou světelné terapie, která je neinvazivní a působí na stimulaci přirozených obranných a obnovovacích mechanismů organismu. Při posilování imunity využíváme akupunkturní body. Předejít nemoci jako je astma se nedá. Ovlivnit lze ale průběh astma. Doporučuje se obohatit stravu o syrovou zeleninu (vitaminy a trávicí enzymy), česnek, cibuli, hnědou rýži, celozrnné výrobky, ovesné produkty, čerstvé ovocné šťávy, citron. Omezit alkohol, neboť působí na dýchací centrum. Důležité je pozorovat, zda potravina nedráždí nebo nezpůsobuje astmatický záchvat. Je-li tomu tak, je nutné ji vyřadit z jídelníčku.

                                             

Prognóza astma a možné komplikace

Dobrou prognózu mají případy s včasnou diagnostikou a včasným zahájením léčby astma. Při diagnostice astma bronchiale je nezbytné dodržovat zásady léčby a navodit klidový stav. Průběh astma je v dětství většinou bouřlivější, směrem k dospělosti se onemocnění zklidňuje. Avšak u některých atsmatiků, zvláště kuřáků, hrozí riziko obstrukční plicní nemoci. Nesprávným nebo nedostatečným léčením astmatu může docházet ke stále častějším akutním záchvatům.

Dýchání je pak mělké, neúčinné, rychlé, velmi unavující a může vést k dechovému selhání. Akutní astmatický záchvat může vyústit v pneumotorax, kdy se vzduch
dostává mezi obaly plic a vyvolává kolaps plic. Tento stav ohrožuje život jedince.
Předejít těmto závažným komplikacím, poškození plic a snižování účinnosti dýchání lze dodržováním doporučení a pravidel léčby a pravidelným posilováním imunity
pomocí aplikace biolampy Biostimul.

Léčba astma pomocí biolampy Biostimul

Vysoká účinnost světelné terapie biolampy Biostimul u astmatu a alergií je dána i mimořádnou schopností Biolampy přirozeně aktivovat samoléčebný potenciál organismu, a to prostřednictvím jednoduché a časově nenáročné stimulace akupunkturních oblastí. U astma se doporučujeme provádět s biolampou 4 kúry s pauzou 14 dní, a to vždy 2 - 3 krát denně po dobu 10 minut. Je vhodné začít s aplikacemi biolampou v kontinuálním režimu. Zaměřujeme se na oblast hrudníku (akupunkturní oblast 18), na akupunkturní oblast zápěstí (10), nártu (9) a palcové strany hřbetu ruky (13). Důležitou roli hraje i pocit zklidnění, který léčba přináší, což je u astmatiků velice důležité. Díky příznivému působení biolampy Biostimul dochází k rovnováze v organismu

Jak aplikovat biolampu Biostimul?

délka aplikace počet aplikací způsob
10 minut 2 - 3 x denně 4 kúry s pauzou 14 dní

Aplikační tabulka - akupunkturní oblasti

akupunkturní oblasti dle příručky délka aplikace
9, 10, 13, 18 10 minut

Zmírnění astma

 • vyhýbat se alergenům (chladný vzduch, znečištěné prostředí, dráždivé látky, fyzická námaha, silné výpary, stres, silné emoce, vliv léků, infekce), dráždivým činitelům
 • (pyl, prach, srst zvířat, plísně, roztoči)
 • Při podezření na možné projevy odpovídající výše popsaným obtížím je nutné vyhledat odborného lékaře a řídit se jeho pokyny. V případě již probíhajícího onemocnění je vždy třeba dodržovat pravidelné kontroly u lékaře a jím stanovený léčebný režim
 • dbát na čistotu
 • pravidelný úklid
 • nekouřit a omezit pobyt v zakouřených prostorách
 • pravidelná aplikace polarizovaného světla
 • jóga
 • strava bohatá na ovoce, zeleninu, celozrnné výrobky,
 • zejména na vitaminy: B komplex (celozrnné výrobky, mléčné výrobky, droždí, zelenina), C (citrusy, listová zelenina), E (listová zelenina)
   

Komentář

Uvedený případ atopického ekzému by snadno mohl později přejít v astma a dále v závažnější problémy dýchacích cest. Proto je nutné zahájit léčbu co nejdříve.
Jedinci s astmatem trpí sníženou imunitou. Metodu světelné terapie využíváme ke stimulaci akupunkturních oblastí, kde světelná energie působí na aktivaci přirozených obranných mechanismů organismu, podporuje a urychluje imunitní reakce. Astma v dětství mívá často těžší průběh. Výhodou dětského organismu však je, že reaguje v kratším čase a jeho odezva na světelnou terapii bývá obvykle daleko silnější, než u dospělých. To umožňuje i zkrácení aplikačního času.
 

Zkušenosti s biolampou Biostimul

„Můj šestiletý syn má bronchiální astma a poruchu imunity.Často bývá nemocný a trpí dráždivým kašlem. Od doby,co používáme pravidelně Biostimul, došlo k velkémuzlepšení. Provádíme aplikace i na akupunkturní oblasti
a podporujeme imunitu. Dochází k tlumení kašle a uvolňováníhlenu. Je to výborný výsledek.“
paní Jitka, 34 let

Nejprodávanější zboží

Vaše cena: 9 630,00 Kč
Vaše cena: 15 980,00 Kč

Zkušenosti pacientů

Bolest kloubů

Biolampa biostimul nám velmi pomohla na chronické bolesti kloubů, především bolesti v koleni. Zpočátku jsem tomu nevěřila, ale na klouby nám pomohla.

manželé Chudíkovi, 63 let, Louny

Artróza

Biolampa mi pomáhá, že jsem na ni doslova závislá. Velmi špatně jsem chodila kvůli artróze, do schodů už to ani nešlo, teď už i do těch schodů vylezu a chodí se mi mnohem lépe. Nasvěcuji si kolenní klouby kvůli artróze, dále svítím na imunitu a musím zaklepat, chřipky se mi od té doby vyhýbají, tak nevím, zda je to také zásluha biolampy.

paní Mědílková, 67 let, Budějovice

Exém

Na exém tedy biolampa Biostimul perfektní. Vyzkoušeli jsme snad všechno, ale Biostimul zafungoval nad očekávání. Synovi se zlepšil obličej - téměř zmizeli vřídky a exém na rukou se mu ztrácí.

Mgr. Kamil Luhačovský, syn 6 let, Liberec

Bércové vředy

Měla jsem ošklivé bércové vředy. Denodenně jsem si svítila Biostimulem na nohy i 3 krát denně, teď už stačí 2 krát denně a jde vidět, že se mi bolestivá a otevřená místa na nohách začínají krásně hojit. Takhle biolampa za to stála.

Anežka Lhotská, 58 let, Beroun

Dna

Léčím tím dnu a bolest rychle ustoupila. Taky v návodu píší, že je to naposílení imunity, což mi přijde trochu podivné, ale pravda je, že běžné nemoce se mi od té doby vyhýbají, ale možná bych byl fit i bez Biostimulu, takže jestli má biolampa vliv na imunitu těžko říct, ale na dnu mi pomohla hodně. 

Tomáš Dítě, 52 let, Krásné Březno

Biolampa Biostimul pro sportovce

K regeneraci po sportovním výkonu nebo zranění je velice vhodná biolampa Biostimul. Obecně lze říci, že biolampa Biostimul je díky své univerzálnosti vhodná na veškeré obtíže pohybového aparátu, kloubů, na hojení ran, na kožní onemocnění i řadu cilivilizačních chorob. Biolampa Biostimul je dokonce využívána našimi špičkovými sportovci k regeneraci a kléčbě úrazů.

Biolampa Biostimul pomáhá Tomáši Dvořákovi

Zmínit můžeme například Tomáše Dvořáka, trojnásobného mistra světa, držitele bronzomé medaile a rekordmana z desetiboje, pro kterého je biolampa Biostimul nepostradatelným pomocníkem při rekonvalescenci různých poranění

Biolampa Biostimul pomáhá Barboře Špotákové


Dalším z úspěšných sportovců, kterým biolampa Biostimul pomáhá je oštěpařka Barbora Špotáková k dosa

Biolampa Biostimul pomáhá Lence Šmídové

Stejně tak je biolampa Biostimul důležitá pro Lenku Šmídovou, naší nejlepší reprezentantku v jachtingu, druhou na OH v Aténách. O tom, jak je biolampa Biostimul pro naše reprezentanty důležitá se můžete dočíst zde...

Jaké biolampy doporučujeme

Biolampa není laciná investice, proto je potřeba důkladně zvážit, jakou biolampu koupit. Není třeba do biolampy investovat přemrštěnou částku, ale naopak ani velké šetření zde není na místě. Biolampa má svou hodnotu někde mezi 5 - 20 tisíci.

Podezřele levná biolampa

Rozhodně nedoporučujeme koupit "hračku" za 2-3 tis. To jsou vyhozené peníze a zplakali by jste u takové biolampy nad výdělkem.

Kdy je biolampa předražená?

Zbytečné je také investovat více jak 20 tis, protože do této částky již lze koupit špičkovou biolampu pro osobní použití parametry srovnatelnou s profesionálními biolampami používaných zdravotnickými zařízeními.

Kontakt

www.Biolampa.net Na Gruntě 255
Most
43401

Tel.: 725 832 585 info@biolampa.net