Atopický ekzém - charakteristika onemocnění

Atopický ekzém je kožní onemocnění, které vzniká na podkladě zvýšené reakce organismu na dráždivý podnět. Atopický ekzém se projevuje zarudnutím pokožky a pupínky, které mohou mokvat, puchýřky, šupinkami, popraskanou kůží. Atopický ekzém má mnoho podob, proto je vhodné při diagnostice atopického ekzému navštívit dermatologa. Atopický ekzém začíná nejčastěji již v kojeneckém věku, zpravidla ve 3 měsících, a to nejprve na obličeji, rukou, nohou s následným postupným šířením na celé tělo. V předškolním věku se atopický ekzém lokalizuje do krční rýhy a záhybů končetin - loketních jamek, zápěstí, podkoleních jamek a pod hýždě.

Atopický ekzém dospělých může přetrvávat z dětství anebo vzniknout až v dospělosti. Obvykle má mírnější průběh. U jedinců postižených atopickým ekzémem mazové a potní žlázy neplní dostatečně svou funkci. Je snížena ochranná kožní bariéra, skrz níž mohou tak snadněji pronikat alergeny, či mikrobi. Dráždivými podněty vyvolávajícími vznik atopického ekzému může být skupina alergenů (roztoči, prach, chlorovaná voda, zvířecí srst, peří, bakterie, plísně, parfémy, apod.) nebo potraviny. Často se s atopickým ekzémem vyskytují i další alergie, jako jsou senná rýma, astma, alergické záněty spojivek, dutin, zažívacího ústrojí, kopřivky, migrény. Provokačními faktory mohou být i hormonální vlivy, změny klimatu, psychický stav jedince.

Léčba atopického ekzému a prevence

Základními léčebnými prostředky atopického ekzému jsou mastná tělová mléka, krémy, masti a koupelové oleje. Kůži zvláční, promastí, hydratují, chrání proti zevním vlivům. K zevní léčbě i prevenci atopického ekzému se využívá léčba fototerapií. Klasicky se používají UVA nebo UVB zářiče. Jejich aplikaci stanovuje lékař, neboť nemusí být vhodnou volbou u jedinců přecitlivělých na UV světlo, teplo nebo pocení. Léčbu UVA a UVB světlem však překonala léčba světlem polarizovaným. Jedná se o naprosto jedinečnou metodu léčby i prevence. Polarizované světlo je světlo fyzikálně modifikované, které v organismu podporuje a urychluje regenerační a protizánětlivé procesy. Léčba dosahuje rychlých a velmi dobrých výsledků, je vhodná i u dětí a nemá žádné vedlejší účinky. Na léčbu prvních projevů atopického ekzému se na ložiska klasicky používají masti s obsahem zinku, dehtu, nebo urey. Pokud kůže velmi svědí, lze použít antihistaminika. V akutní fázi atopického ekzému se většinou nasazuje léčba kortikosteroidy, jejichž léčba v podobě masti přináší rychlý účinek. Jsou to hormonální prostředky odvozené od hormonů kúry nadledvin, ve formě mastí, krémů, mlék a roztoků. Mají silné protizánětlivé účinky a uplatňují se zejména v akutních fázích. Nesmí se však užívat dlouhodobě a je třeba dbát doporučení lékaře.

 

Aplikace mastí však neléčí příčinu vzniku atopického ekzému, ale pouze jejich projev. Proto je nejdůležitější projevům předcházet, vyhýbat se dráždivým vlivům. Při prevenci, ale také za účelem odhalení dráždivých podnětů vyvolávajících ekzém, je důležité před použitím kosmetického či léčebného prostředku provést test snášenlivosti – nejdříve nanést přípravek na malý okrsek kůže a pozorovat, zda se neobjeví zarudnutí. K promašťování pokožky je vhodné používat kosmetiku bez parfemace a dráždivých konzervačních látek. Vzhledem k tomu, že atopický ekzém vzniká často na podkladě potravinové alergie, je nutné sledovat, které potraviny atopický ekzém způsobují a při prokázání alergie tyto potraviny vyloučit z jídelníčku. Mezi časté dráždivé potraviny, které způsobují atopický ekzém patří mléko, vejce, kakao, některé ovoce (jablka, grapefruity, pomeranče, citrony, kiwi) a zelenina (petržel, rajčata, celer). Je nezbytné dbát na dostatečný přísun tekutin a pravidelné vyprazdňování, při zhoršení se vyhýbat příliš kyselým a ostrým jídlům, alkoholu, kávě. Doporučuje se konzumace probiotik (výrobky obsahující laktobacily, bifidobakterie), která pomáhají obnovovat střevní sliznici.

Léčba atopického ekzému pomocí biolampy Biostimul

Zejména při léčbě kožních onemocnění vede biostimulační efekt polarizovaného světla k brzy viditelným výsledkům. Mezi tato onemocnění patří různé formy ekzémů, zejména svědivých, a kožních alergií. Polarizované světlo biolampy napomáhá likvidaci zánětu a mobilizuje imunitní systém. S aplikací biolampy Biostimul začneme již při prvních příznacích atopického ekzému. Dosáhneme tak nejlepšího efektu a zkrácení léčby. Na očištěnou pokožku doporučujeme nanést doplňkový hydratační, čistící a zklidňující přípravek BioFluid. Poté aplikovat biolampu ze vzdálenosti 1 - 2 cm na postiženou pokožku, po dobu 15 minut. Aplikaci provádíme 2 x denně až do vymizení potíží. Je vhodné minimálně prvních 10 aplikací provádět v kontinuálním režimu.

   
             Před použitím biolampy Biostimul                                                         Po použití biolampy Biostimul

Jak aplikovat biolampu Biostimul ?

oblast délka aplikace počet aplikací způsob aplikace
postižená oblast 15 minut 2 - 3 x denně 1 - 2 cm od pokožky

 

Aplikační tabulka - akupunkturní oblasti

akupunkturní oblast dle příručky délka aplikace
9 , 10, 11 10 minut

 

Prognóza atopického ekzému a možné komplikace

Atopický ekzém se může jevit jen jako kosmetický problém, avšak je to porucha imunitního systému a představuje nebezpečí mnohonásobně vyšší náchylnosti
k virovým a bakteriálním infekcím.Atopický ekzém navíc může vést k psychickým problémům. V dětství se nejčastěji atopický ekzém vyvíjí na podkladě potravinové alergie. Tak, jak organismus stárne, zmenšuje se riziko vzniku nových klinických projevů alergie, ale přibývá známek chronicity a nevratnosti tkáňových změn.

Atopický ekzém se často projevuje nesnesitelnou svědivostí, nutí ke škrábání, a tím se zhoršuje hojení a zvyšuje riziko infekcí. Vzhledem ke svědění dochází i k poruchám soustředění, znemožnění klidného spánku a odpočinku. Závažnou hrozbu představuje zanesení viru oparu do ekzémového ložiska, které může způsobit i život ohrožující situaci. Často se z atopického ekzému vyvinou jiné formy ekzémů, které mají tendenci se opakovat. Atopický ekzém až v 63 % přechází v respirační formu alergie, hrozí vznik astmatu. S astmatem jsou spojeny další obtíže a nebezpečné komplikce ohrožující funkci plic. Prognóza atopického ekzému závisí na včasném zahájení léčby a posilování imunitního systému. Neinvazivní a v tomto směru naprosto jedinečnou metodou je léčba pomocí biolampy.

Komentář

Časté kožní obtíže jsou spjaté s nerovnováhou v organismu, s oslabeným imunitním systémem. V případě atopických ekzémů imunitní systém nefunguje tak, jak by měl. Faktory, které na jiné jedince působí neutrálně, u osob se sklonem k atopickému ekzému vyvolají bouřlivou reakci. Objeví se pupínky, které svědí, nutí ke škrábání a tím k dalšímu poškození pokožky, což se může stát nebezpečnou vstupní branou pro infekci. Pokud však na správné místo dodáme správné množství energie, organismus se posílí. Hojivé procesy jsou urychleny, dojde k povzbuzení oslabeného imunitního systému a jeho opětovné správné funkci. Potíže začnou odeznívat.

Zkušenosti s biolampou Biostimul

„Má tříletá dcera je těžký atopik s potravinovou alergií. Ekzém ji velmi svědí a i když ví, že nesmí, je těžké zabránit, aby si svědivé pupínky neškrábala. Nedávno jsme měli možnost poznat přístroj biolampu Biostimul. Po pravidelném používání biolampy nyní dochází k hojení ekzému a zatahování krvácejících ran.“
paní Jitka, 28 let

Nejprodávanější zboží

Vaše cena: 9 630,00 Kč
Vaše cena: 15 980,00 Kč

Zkušenosti pacientů

Bolest kloubů

Biolampa biostimul nám velmi pomohla na chronické bolesti kloubů, především bolesti v koleni. Zpočátku jsem tomu nevěřila, ale na klouby nám pomohla.

manželé Chudíkovi, 63 let, Louny

Artróza

Biolampa mi pomáhá, že jsem na ni doslova závislá. Velmi špatně jsem chodila kvůli artróze, do schodů už to ani nešlo, teď už i do těch schodů vylezu a chodí se mi mnohem lépe. Nasvěcuji si kolenní klouby kvůli artróze, dále svítím na imunitu a musím zaklepat, chřipky se mi od té doby vyhýbají, tak nevím, zda je to také zásluha biolampy.

paní Mědílková, 67 let, Budějovice

Exém

Na exém tedy biolampa Biostimul perfektní. Vyzkoušeli jsme snad všechno, ale Biostimul zafungoval nad očekávání. Synovi se zlepšil obličej - téměř zmizeli vřídky a exém na rukou se mu ztrácí.

Mgr. Kamil Luhačovský, syn 6 let, Liberec

Bércové vředy

Měla jsem ošklivé bércové vředy. Denodenně jsem si svítila Biostimulem na nohy i 3 krát denně, teď už stačí 2 krát denně a jde vidět, že se mi bolestivá a otevřená místa na nohách začínají krásně hojit. Takhle biolampa za to stála.

Anežka Lhotská, 58 let, Beroun

Dna

Léčím tím dnu a bolest rychle ustoupila. Taky v návodu píší, že je to naposílení imunity, což mi přijde trochu podivné, ale pravda je, že běžné nemoce se mi od té doby vyhýbají, ale možná bych byl fit i bez Biostimulu, takže jestli má biolampa vliv na imunitu těžko říct, ale na dnu mi pomohla hodně. 

Tomáš Dítě, 52 let, Krásné Březno

Biolampa Biostimul pro sportovce

K regeneraci po sportovním výkonu nebo zranění je velice vhodná biolampa Biostimul. Obecně lze říci, že biolampa Biostimul je díky své univerzálnosti vhodná na veškeré obtíže pohybového aparátu, kloubů, na hojení ran, na kožní onemocnění i řadu cilivilizačních chorob. Biolampa Biostimul je dokonce využívána našimi špičkovými sportovci k regeneraci a kléčbě úrazů.

Biolampa Biostimul pomáhá Tomáši Dvořákovi

Zmínit můžeme například Tomáše Dvořáka, trojnásobného mistra světa, držitele bronzomé medaile a rekordmana z desetiboje, pro kterého je biolampa Biostimul nepostradatelným pomocníkem při rekonvalescenci různých poranění

Biolampa Biostimul pomáhá Barboře Špotákové


Dalším z úspěšných sportovců, kterým biolampa Biostimul pomáhá je oštěpařka Barbora Špotáková k dosa

Biolampa Biostimul pomáhá Lence Šmídové

Stejně tak je biolampa Biostimul důležitá pro Lenku Šmídovou, naší nejlepší reprezentantku v jachtingu, druhou na OH v Aténách. O tom, jak je biolampa Biostimul pro naše reprezentanty důležitá se můžete dočíst zde...

Jaké biolampy doporučujeme

Biolampa není laciná investice, proto je potřeba důkladně zvážit, jakou biolampu koupit. Není třeba do biolampy investovat přemrštěnou částku, ale naopak ani velké šetření zde není na místě. Biolampa má svou hodnotu někde mezi 5 - 20 tisíci.

Podezřele levná biolampa

Rozhodně nedoporučujeme koupit "hračku" za 2-3 tis. To jsou vyhozené peníze a zplakali by jste u takové biolampy nad výdělkem.

Kdy je biolampa předražená?

Zbytečné je také investovat více jak 20 tis, protože do této částky již lze koupit špičkovou biolampu pro osobní použití parametry srovnatelnou s profesionálními biolampami používaných zdravotnickými zařízeními.

Kontakt

www.Biolampa.net Na Gruntě 255
Most
43401

Tel.: 725 832 585 info@biolampa.net