Celulititda - charalteristika onemocnění

Celulitida je proces charakteristický tvorbou hrbolku a dolíčků v kůži, zvrásněním kůže. Celulitida je výstižně popisována jako tzv. ,,pomerančová kůže., neboť vzhledem připomíná kůru pomeranče. Celulitida je nejdříve patrná na zadních stranách stehen, v pozdějších stádiích i na vnitřních stranách stehen, po stranách trupu, v oblasti břicha, na hýždích i na zadní straně paží. Celulitida začíná většinou v pubertě a postupně postihuje 80% žen, jak obézních tak štíhlých. V počátečních stádiích je celulitida patrná jen při tzv. štípacím testu, kdy se při stisknutí kůže mezi dvěma prsty objeví dolíčky a hrbolky. V dalších stádiích celulitidy jsou nerovnosti kůže patrné vždy, může docházet dokonce k vzniku častých modřin, otoku a bolestivosti.

 

Celulitida vzniká v důsledku změn podkožního tukového vaziva a hromadění tukové tkáně. Vlivem ženských hormonů estrogenů dochází k množení tukových buněk, které se naplňují tukem, zbytní a vytlačují se napovrch. Tak dochází k vzniku hrbolku a dolíčku. V takto postižených partiích se zpomaluje metabolismus, pokožka ochabuje, ztrácí elasticitu. Organismus se navíc snaží shluky tukových buněk obalit kolagenovými vlákny. Tím dochází ke vzniku ztvrdlých útvaru a zhoršené průchodnosti krevních kapilár, což proces dále zhoršuje. U mužů se celulitida nevyskytuje, neboť mají odlišné uspořádání podkožního tukového vaziva.

                                 

Celulitida - léčba a prevence

Nejdůležitější boj proti celulitidě je nepodceňovat prevenci. Pokud se celulitida projeví, je těžké se jí zbavit. Základem léčby celulitidy je zdravý životní styl. Dostatečně pijte, alespoň 3 litry tekutin denně. Vhodné k léčbě celulitidy jsou i minerální vody s minimálním obsahem sodíku a bylinné čaje. V boji proti celulitidě dbejte na dostatek pohybu - rekreační běh, rychlá dlouhodobější
chůze, jízda na kole, jízda na koni, plavání, stání a chůze v příbojových mořských vlnách, aerobik, tanec. Do jídelníčku zařaďte stravu bohatou na vlákninu, ovoce, zeleninu, celozrnné výrobky, luštěniny, nízkotučné mléčné výrobky. Naopak, chcete-li celulitidu zmírnit, omezte cukry a tuky, ale také živočišné bílkoviny. Důležité při léčbě celulitidy je podpořit odvod zplodin z organismu. Doporučujeme provádět detoxikace organismu zařazením ovocného dne, nebo jednodenní hladovky. Základním předpokladem k úspěšné léčbě celulitidy či odstranění celulitidy je rozproudění lymfatického oběhu. Toho lze účinně dosáhnout fyzikálními metodami léčby.

 

Jednou z nejúspěšnějších léčb celulitidy je terapie polarizovaným světlem. Polarizované světlo působí na rozšíření cév a podporuje správné proudění krve i lymfy. Výsledkem je lepší prokrvení problematických oblastí. Biolampu lze aplikovat i na tzv. akupunkturní body a stimulovat tak cirkulaci krve, podobně jako je tomu při klasické akupunktuře. Podpořit lymfatický systém lze také masážemi, ať už profesionálními (lymfodrenáže, baňkování, apod.) či automasážemi pomocí kartáčů či speciálních rukavic, doplněné kosmetickými přípravky proti celulitidě. Sprchováním střídavě teplou a studenou vodou lze také docílit lepšího prokrvení končetin. Liposukce je chirurgická metoda odsávání tuku, přistupuje se k ní až pokud se jinými metodami celulitidu nepodařilo odstranit. Nese však rizika a zůstávají po ní jizvičky.
 

doporučení k omezení celulitidy

  • včasná péče o postižené oblasti pravidelná aplikace polarizovaného světla
  • dostatečný pitný režim strava bohatá na vlákninu
  • strava bohatá na vitamín B6 - močopudný (droždí, játra, vnitřnosti, ryby, celozrnné výrobky, neloupaná rýže, luštěniny, ovesné vločky, zelí, kapusta),
  • C - funkce cév (citrusové plody, jahody, rajčata, brambory, kapusta, zelená paprika, listová zelenina),
  • E - rozšíření cév, správný krevní oběh (rostlinné oleje, pšeničné klíčky, listová zelenina, vaječný žloutek, luštěniny, růžičková kapusta, špenát),
  • F - podporuje spalování tuku (rostlinné oleje, pšeniené klíčky, slunečnicová semena, sójové boby, ořechy, avokádo, mandle)
  • omezení tučných výrobků a živočišných bílkovin
  • dostatek pohybu (jízda na kole, běh, chůze, plavání,
  • tanec, jízda na koni)
  • masáže

Léčba celulitidy pomocí biolampy Biostimul

Biolampa Biostimul a její nově zavedené metodě Fotonyx má schopnost efektivně pronikat hluboko do tkání. Působí na rozšíření cév a tím na zlepšení prokrvení a látkové výměny v místech aplikace. Pravidelné aplikace stimulují tvorbu kolagenu a dalších látek, které jsou nezbytné pro zachování pružnosti a dobrého stavu tkání. V oblastech postižených celulitidou, kde dochází ke změnám podkožního vaziva a hromadí se tuk, tak zlepšuje průtok krve a lymfy a brání těmto změnám. Před aplikací biolampy Biostimul doporuču jeme na ošetřovanou pokožku nanést doplňkový přípravek BioFluid. Poté provádějte aplikaci biolampou ze vzdálenosti 1-2 cm od pokožky 1 krát denně po dobu 30 minut. Při větší ploše postupujte po oblastech, na které nechte biolampu působit vždy 5 minut.


Jak aplikovat biolampu Biostimul při léčbě celulitidy ?

oblast délka aplikace počet aplikací způsob aplikace
postižená oblast 30 minut 1 x denně 1 - 2 cm od pokožky

Aplikační tabulka - akupunkturní oblasti

akupunkturní oblast dle příručky délka aplikace
22 (obě strany) po 5. minutách

Prognóza a možné komplikace

V počátečních stádiích je celulitida považována za kosmetický problém. Hlavní potíže tkví v nepěkném vzhledu stehen a hýždí, nejdříve např. při sezení, alepozději je patrný i bez stlačení problematické oblasti. Pokud se partiím postiženým celulitidou a celkovému životním stylu nevěnuje dostatečná pozornost již v těchto raných stádiích, léčba se stále více komplikuje a naděje na zlepšení stavu se s nástupem dalších stádií zmenšuje. V pozdějších stádiích je celulitida doprovázena bolestí a otoky. Někdy dojde k současnému postižení mízního systému a k doprovodným otokům. Útlakem kožních nervů a cév se muže stát kůže bolestivou na pohmat, snadněji se mohou tvořit modřiny, kůže ztrácí pružnost, stává se zranitelnější a náchylnější k infekcím. Při extrémním postižení mohou nastat i zdravotní komplikace plynoucí zejména ze zvětšené hmoty tukové tkáni, jako jsou poruchy kloubu. Neopomenutelné jsou komplikace psychické. Efektivní a nenáročnou metodou ke zlepšení stavu a prevenci celulitidy jsou pravidelné aplikace biolampy Biostimulu, které pomáhají prokrvení postižené oblasti.

 

Zkušenosti s užíváním biolampy Biostimul

,,Biostimul mi velmi pomohl zlepšit stav pokožky po porodu - strie, celulitida, jizvičky..
paní Jana, 28 let

 

,,Biostimul jsem nejdříve začala používat jen jako prevenci vzniku vrásek. Když jsem však po měsíci viděla, jak úžasně moje pleť prokoukla, tak jsem se pustila i do strií a celulitidy, které jsem do té doby ošetřovala jen pomocí krému. A světe div se, výsledku si všimnul už i můj manžel ... .
paní Eva, 35 let

Nejprodávanější zboží

Vaše cena: 9 630,00 Kč
Vaše cena: 15 980,00 Kč

Zkušenosti pacientů

Bolest kloubů

Biolampa biostimul nám velmi pomohla na chronické bolesti kloubů, především bolesti v koleni. Zpočátku jsem tomu nevěřila, ale na klouby nám pomohla.

manželé Chudíkovi, 63 let, Louny

Artróza

Biolampa mi pomáhá, že jsem na ni doslova závislá. Velmi špatně jsem chodila kvůli artróze, do schodů už to ani nešlo, teď už i do těch schodů vylezu a chodí se mi mnohem lépe. Nasvěcuji si kolenní klouby kvůli artróze, dále svítím na imunitu a musím zaklepat, chřipky se mi od té doby vyhýbají, tak nevím, zda je to také zásluha biolampy.

paní Mědílková, 67 let, Budějovice

Exém

Na exém tedy biolampa Biostimul perfektní. Vyzkoušeli jsme snad všechno, ale Biostimul zafungoval nad očekávání. Synovi se zlepšil obličej - téměř zmizeli vřídky a exém na rukou se mu ztrácí.

Mgr. Kamil Luhačovský, syn 6 let, Liberec

Bércové vředy

Měla jsem ošklivé bércové vředy. Denodenně jsem si svítila Biostimulem na nohy i 3 krát denně, teď už stačí 2 krát denně a jde vidět, že se mi bolestivá a otevřená místa na nohách začínají krásně hojit. Takhle biolampa za to stála.

Anežka Lhotská, 58 let, Beroun

Dna

Léčím tím dnu a bolest rychle ustoupila. Taky v návodu píší, že je to naposílení imunity, což mi přijde trochu podivné, ale pravda je, že běžné nemoce se mi od té doby vyhýbají, ale možná bych byl fit i bez Biostimulu, takže jestli má biolampa vliv na imunitu těžko říct, ale na dnu mi pomohla hodně. 

Tomáš Dítě, 52 let, Krásné Březno

Biolampa Biostimul pro sportovce

K regeneraci po sportovním výkonu nebo zranění je velice vhodná biolampa Biostimul. Obecně lze říci, že biolampa Biostimul je díky své univerzálnosti vhodná na veškeré obtíže pohybového aparátu, kloubů, na hojení ran, na kožní onemocnění i řadu cilivilizačních chorob. Biolampa Biostimul je dokonce využívána našimi špičkovými sportovci k regeneraci a kléčbě úrazů.

Biolampa Biostimul pomáhá Tomáši Dvořákovi

Zmínit můžeme například Tomáše Dvořáka, trojnásobného mistra světa, držitele bronzomé medaile a rekordmana z desetiboje, pro kterého je biolampa Biostimul nepostradatelným pomocníkem při rekonvalescenci různých poranění

Biolampa Biostimul pomáhá Barboře Špotákové


Dalším z úspěšných sportovců, kterým biolampa Biostimul pomáhá je oštěpařka Barbora Špotáková k dosa

Biolampa Biostimul pomáhá Lence Šmídové

Stejně tak je biolampa Biostimul důležitá pro Lenku Šmídovou, naší nejlepší reprezentantku v jachtingu, druhou na OH v Aténách. O tom, jak je biolampa Biostimul pro naše reprezentanty důležitá se můžete dočíst zde...

Jaké biolampy doporučujeme

Biolampa není laciná investice, proto je potřeba důkladně zvážit, jakou biolampu koupit. Není třeba do biolampy investovat přemrštěnou částku, ale naopak ani velké šetření zde není na místě. Biolampa má svou hodnotu někde mezi 5 - 20 tisíci.

Podezřele levná biolampa

Rozhodně nedoporučujeme koupit "hračku" za 2-3 tis. To jsou vyhozené peníze a zplakali by jste u takové biolampy nad výdělkem.

Kdy je biolampa předražená?

Zbytečné je také investovat více jak 20 tis, protože do této částky již lze koupit špičkovou biolampu pro osobní použití parametry srovnatelnou s profesionálními biolampami používaných zdravotnickými zařízeními.

Kontakt

www.Biolampa.net Na Gruntě 255
Most
43401

Tel.: 725 832 585 info@biolampa.net