DNA - charakteristika onemocnění

DNA je onemocnění, které se projevuje jako akutní a ve většině případů opakující se zánět kloubu. První obtíží DNA bývá nástup náhlého akutního záchvatu, který se
projevuje silnou kloubní bolestí, často v noci nebo ranních hodinách. Postižený kloub je oteklý, zarudlý, horký a extrémně citlivý, kůže v jeho okolí je zarudlá, napjatá, lesklá a horká. Nemocný DNA může trpět i zvýšenou teplotou, zimnicí, malátností. Po několika dnech záchvat odeznívá. DNA se nejčastěji vyskytuje u mužů ve
věku 40.50 let. Nejvíce DNA postihuje chrupavky, ale i šlachy a vazy periferních kloubu (palec na noze, hlezenní kloub, zápěstí a chladnější tkáni (ušní boltec). Při těžké a dlouhotrvající DNI muže dojít i k postižení velkých centrálních kloubu i orgánu (ledviny). DNA vzniká v důsledku vyšší hladiny kyseliny močové v organismu (tzv. hyperurikémie) a následném ukládání jejích krystalu (tzv. tofy) do kloubu a jejich okolí. Druhotnou příčinou vzniku DNY mohou být jiná onemocnění, např. leukémie, psoriáza, hemolytická anémie či selhání ledvin.

Častěji jsou vyšší koncentrace kyseliny močové také důsledkem nadměrné konzumace potravin jako je maso, luštěniny, vnitřnosti nebo nadměrné konzumace alkoholu. Ne u všech jedinců s vyšší hladinou kyseliny močové se DNA vyvine. Čím je však hladina vyšší a trvalejší, tím je větší pravděpodobnost ukládání krystalu a výskytu akutních záchvatu DNY. K vyvolání akutního záchvatu pak může vést infekce, únava, drobné trauma, nadměrný přísun alkoholu a jídla, chirurgický výkon nebo stres. Na výskytu těchto obtíží se podílejí genetické faktory a životospráva. DNA se často vyskytuje spolu s cukrovkou, hypertenzí, zvýšenou hladinou cholesterolu a obezitou.

Léčba DNY a prevence

Cílem léčby DNY je odstranit akutní záchvat a předcházet jeho opakování. Při akutních záchvatech DNY se užívají léky snižující bolest a zastavující zánět. Jedním z užívaných léku je např. kolchicin, který je však doprovázen mnoha nežádoucími účinky (průjem, zvracení).K léčbě DNY se často podávají nesteroidní protizánětlivé léky. Dlouhodobá léčba DNY v klidovém období je zaměřena na snížení koncentrace kyseliny močové v krvi. Moderní, účinnou a šetrnou metodou léčby DNY je léčba polarizovaným světlem. Lze ji využít jak při akutních záchvatech DNY, díky účinku potlačení bolesti, tak pro dlouhodobou prevenci. Světelná energie proniká v místi aplikace do tkání, kde působí na stimulaci přirozených pochodu organismu. Urychluje látkovou výměnu a tím i tvorbu protizánětlivých a důležitých stavebních látek (kolagen), posiluje imunitní systém a napomáhá jeho správné funkci. Hlavním krokem při prevenci výskytu a opakování DNY je zabránit ukládání krystalu kyseliny močové do kloubu a jejich okolí. Toho lze dosáhnout snížením hladiny kyseliny močové v organismu. Prevencí DNY je dieta, která musí být dodržena. Musíme se vyvarovat alkoholu a potravin, které obsahují velké množství tzv. purinu - látek, které ovlivňují koncentraci kyseliny močové a brzdí její vylučování (vnitřnosti, maso a masové vývary, zvěřina, luštěniny, kakao).

 

Je nutný velký přísun tekutin, nejlépe 3 litry denně. Pravidelná sportovní aktivita rovněž podporuje správné vylučování a snížení koncentrace kyseliny močové. Při výskytu DNY je třeba vysadit léky zvyšující koncentraci kyseliny močové - diuretika. Při léčbě DNY využíváme zejména analgetického a protizánětlivého účinku polarizovaného svitla. Polarizované světlo generované přístrojem biolampou Biostimul má díky jedinečné technologii Fotonyx schopnost cíleného průniku do hlubších struktur tkání. Snižuje vnímání bolesti působením na nervové buňky a potlačuje zánětlivé pochody tím, že podněcuje tvorbu protizánětlivých látek. Biolampu aplikujte 2-3krát denně po dobu 10 minut na postižené oblasti. Terapii doplňte o aplikaci na akupunkturní oblasti, a to oblast zevní strany pravého kolene, solar plexus a podbrišku. Aplikaci provádějte 15 dní a po dalších 2 měsících opět začněte s další patnáctidenní kúrou.

                                                       

Doporučení

  • úprava životosprávy
  • dostatečný pitný režim
  • včasně zahájená léčba a dodržování jejích zásad
  • pravidelná aplikace polarizovaného světla, při akutním záchvatu využití jeho analgetického účinku
  • omezení potravin bohatých na puriny (vnitřnosti, maso a masové vývary, zvěřina, luštěniny, kakao)
  • pravidelná sportovní aktivita

 

Léčba DNI pomocí biolampy Biostimul

Biolampa Biostimul má široké spektrum použití. Jeho aplikace významně zlepšuje a umocňuje reakce organismu na chorobné a zánětlivé stavy, biolampa celkově posiluje imunitní systém. Pravidelnou aplikací biolampy dochází ke zlepšení látkové výměny. Při onemocnění, jako je DNA, kdy dochází k ukládání krystalu kyseliny močové do tkání, je zlepšení látkové výměny důležitým krokem k úspěšné léčbě DNA. Při léčbě DNY využíváme zejména analgetického a protizánětlivého účinku polarizovaného světla. Polarizované světlo generované biolampou Biostimul má díky jedinečné technologii Fotonyx schopnost cíleného průniku do hlubších struktur tkání. Snižuje vnímání bolesti působením na nervové buňky a potlačuje zánětlivé pochody tím, že podněcuje tvorbu protizánětlivých látek. Biolampu aplikujte 2-3krát denně po dobu 10 minut na postižené oblasti. Terapii doplňte o aplikaci na akupunkturní oblasti, a to oblast zevní strany pravého kolene, solar plexus a podbrišku. Aplikaci pomocí biolampy provádějte 15 dní a po dalších 2 měsících opět začněte s další patnáctidenní kúrou.

 

Jak používat biolampu Biostimul při léčbě DNY ?

oblast délka aplikace počet aplikací způsob aplikace
postižené oblasti 10 - 15 minut 2 - 3 x denně kúra po dvou měsících

 

Aplikační tabulka - akupunkturní body

akupunkturní oblast dle příručky délka aplikace
16, 17, 21 10 minut

       

Prognóza DNA a možné komplikace

První záchvaty DNY trvají jen několik dní. Později se však neléčené záchvaty mohou protáhnout i na několik týdnu. Intervaly, kdy je nemocný bez obtíží, se zkracují a mohou se vyvinout chronické kloubní příznaky trvalé kloubní deformity. V chronickém stadiu dochází k tvorbě tzv. tofu, projevujících se jako hmatatelné podkožní uzlíky. Častou komplikací je postižení ledvin. Kyselina močová může tvořit písek a kameny a způsobit tak ledvinné selhání. Neléčená dysfunkce ledvin často spojená s výskytem hypertenze a cukrovky dále zhoršuje vylučování kyseliny močové, prohlubuje patologický proces v kloubech a představuje tak pro jedince ohrožení života.
Další komplikací jsou i záněty žil a aterioskleróza. Jestliže je léčba DNY včas zahájena a dodržována, prognóza tohoto onemocnění je dobrá. Lze dosáhnout i určité obnovy kloubních struktur, rozpuštěním krystalu kloub obnoví svou funkci. Léčba biolampou je vhodnou metodou jak pro domácí, tak pro lékařské použití. Díky jedinečné konstrukci jej můžete mít vždy po ruce a včas tak zahájit léčbu DNY, zbavit se nepříjemné bolesti a to bezpečným a naprosto přirozeným způsobem bez vedlejších účinků. Pravidelným používáním pak předejdete komplikacím a opakovanému výskytu bolestivých zánětlivých záchvatu.


Zkušenosti s biolampou Biostimul

,,šlo o chronickou dnu - pravá noha (palec) a dva prsty pravé ruky (léeční 3 roky). Po pravidelné aplikaci Biostimulu doba vyléčení: 3 dny 2krát denni 30 minut..
paní Jaroslava, 49 let

Nejprodávanější zboží

Vaše cena: 9 630,00 Kč
Vaše cena: 15 980,00 Kč

Zkušenosti pacientů

Bolest kloubů

Biolampa biostimul nám velmi pomohla na chronické bolesti kloubů, především bolesti v koleni. Zpočátku jsem tomu nevěřila, ale na klouby nám pomohla.

manželé Chudíkovi, 63 let, Louny

Artróza

Biolampa mi pomáhá, že jsem na ni doslova závislá. Velmi špatně jsem chodila kvůli artróze, do schodů už to ani nešlo, teď už i do těch schodů vylezu a chodí se mi mnohem lépe. Nasvěcuji si kolenní klouby kvůli artróze, dále svítím na imunitu a musím zaklepat, chřipky se mi od té doby vyhýbají, tak nevím, zda je to také zásluha biolampy.

paní Mědílková, 67 let, Budějovice

Exém

Na exém tedy biolampa Biostimul perfektní. Vyzkoušeli jsme snad všechno, ale Biostimul zafungoval nad očekávání. Synovi se zlepšil obličej - téměř zmizeli vřídky a exém na rukou se mu ztrácí.

Mgr. Kamil Luhačovský, syn 6 let, Liberec

Bércové vředy

Měla jsem ošklivé bércové vředy. Denodenně jsem si svítila Biostimulem na nohy i 3 krát denně, teď už stačí 2 krát denně a jde vidět, že se mi bolestivá a otevřená místa na nohách začínají krásně hojit. Takhle biolampa za to stála.

Anežka Lhotská, 58 let, Beroun

Dna

Léčím tím dnu a bolest rychle ustoupila. Taky v návodu píší, že je to naposílení imunity, což mi přijde trochu podivné, ale pravda je, že běžné nemoce se mi od té doby vyhýbají, ale možná bych byl fit i bez Biostimulu, takže jestli má biolampa vliv na imunitu těžko říct, ale na dnu mi pomohla hodně. 

Tomáš Dítě, 52 let, Krásné Březno

Biolampa Biostimul pro sportovce

K regeneraci po sportovním výkonu nebo zranění je velice vhodná biolampa Biostimul. Obecně lze říci, že biolampa Biostimul je díky své univerzálnosti vhodná na veškeré obtíže pohybového aparátu, kloubů, na hojení ran, na kožní onemocnění i řadu cilivilizačních chorob. Biolampa Biostimul je dokonce využívána našimi špičkovými sportovci k regeneraci a kléčbě úrazů.

Biolampa Biostimul pomáhá Tomáši Dvořákovi

Zmínit můžeme například Tomáše Dvořáka, trojnásobného mistra světa, držitele bronzomé medaile a rekordmana z desetiboje, pro kterého je biolampa Biostimul nepostradatelným pomocníkem při rekonvalescenci různých poranění

Biolampa Biostimul pomáhá Barboře Špotákové


Dalším z úspěšných sportovců, kterým biolampa Biostimul pomáhá je oštěpařka Barbora Špotáková k dosa

Biolampa Biostimul pomáhá Lence Šmídové

Stejně tak je biolampa Biostimul důležitá pro Lenku Šmídovou, naší nejlepší reprezentantku v jachtingu, druhou na OH v Aténách. O tom, jak je biolampa Biostimul pro naše reprezentanty důležitá se můžete dočíst zde...

Jaké biolampy doporučujeme

Biolampa není laciná investice, proto je potřeba důkladně zvážit, jakou biolampu koupit. Není třeba do biolampy investovat přemrštěnou částku, ale naopak ani velké šetření zde není na místě. Biolampa má svou hodnotu někde mezi 5 - 20 tisíci.

Podezřele levná biolampa

Rozhodně nedoporučujeme koupit "hračku" za 2-3 tis. To jsou vyhozené peníze a zplakali by jste u takové biolampy nad výdělkem.

Kdy je biolampa předražená?

Zbytečné je také investovat více jak 20 tis, protože do této částky již lze koupit špičkovou biolampu pro osobní použití parametry srovnatelnou s profesionálními biolampami používaných zdravotnickými zařízeními.

Kontakt

www.Biolampa.net Na Gruntě 255
Most
43401

Tel.: 725 832 585 info@biolampa.net