Křečové žíly charakteristika onemocnění

Křečové žíly jsou rozšířené kličkovité, prodloužené, vinuté žíly se ztenčenou stěnou, obvykle s narušenými chlopněmi. Nejčastěji jde o povrchové žíly dolních končetin. V počátečních stádiích křečové žíly prosvítají pod kůží, ale jsou bez uzlů. V dalších fázích se křečovité žíly kroutí a brání tak průtoku krve. Prvními známkami žilních změn mohou být unavené, ztěžklé a oteklé nohy ve večerní době, pocity napětí lýtek, svědění, brnění, pálení nebo bodání v nohách. U žen se obvykle příznaky zhoršují při menstruaci. Žíly, na kterých se vytvářejí varixy, postupně ztrácejí svoji pružnost. Tím, že se kroutí, brání normálnímu proudění krve. Vlivem zvýšeného tlaku, který je důsledkem nedokonalého a pomalého transportu krve v žilách, se žilní stěny roztahují a žilní chlopně se nemohou uzavírat. Při narušených chlopních se krev vrací zpět a dochází k městnání krve v žilách dolních končetin. Při křečových žilách může docházet ke značným komplikacím, trombóze, zánětům, až po rupturu křečové žíly a bércové vředy. V dlouhodobě oteklých dolních končetinách se totiž snižuje buněčný metabolismus, vracející se krev roztahuje nejmenší kapiláry a vede k nahromadění tekutin a později i barviva červených krvinek ve tkáních. Na zhoršování křečových žil se podílí mnoho faktorů. Hlavním je vrozená dispozice. Zhoršování křečových žil způsobují zejména ženské hormony a těhotenství, proto také trpí křečovými žilami 3x více ženy.

Z množství dalších faktorů jsou to např. vlastnosti krve, zejména vrozená dispozice k zvýšené srážlivosti krve, trombóze. Křečové žíly souvisí s vysokým krevním tlakem, zhoršuje jej obezita, dlouhé stání, zácpa, nedostatek vitaminu C a vlákniny, užívání hormonální antikoncepce. Další, avšak krajní možností je operativní odstranění křečové žíly. Mezi indikace chirurgické léčby křečových žil patří bolest, kožní změny či kosmetické důvody. Po chirurgickém odstranění varixů i po sklerotizaci se však mohou tvořit varixy nové. Žilní varixy nejsou léčitelné. Léčba křečových žil je zaměřena na zmírnění obtíží a zlepšení vzhledu. Křečové žíly se však budou vracet, neodstraní-li se jejich příčina. Zlepšení stavu křečových žil lze dosáhnout úpravou stravy, a to zejména jejím obohacením o vlákninu, vitamin C. Dále je třeba dodržovat dostatečný pitný režim, omezit sacharidy a konzervované potraviny, vyhnout se smaženým jídlům, soli, alkoholu a tabáku. Doporučujeme zařadit cviky na prokrvení nohou (chůze, plavání, jízda na kole, ve volných chvílích procvičovat nohy – krouživé pohyby v kotníku, zvedání špiček), v době odpočinku položit nohy do vodorovné, nejlépe zvýšené polohy, nosit neškrtivé oblečení a pohodlnou obuv. K lepšímu prokrvení nohou přispěje sprchování střídavě studenou a teplou vodou. Doporučuje se vyhnout se vysokým teplotám (sauna, příliš teplé koupele). Lepšího prokrvení a účinnější látkové výměny je možné dosáhnout pravidelnou biostimulací postižených oblastí.

Léčba křečových žil a prevence

Léčba křečových žil je zvolena podle závažnosti onemocnění. Klasicky se křečové žíly léčí kompresními punčochami, které mírní bolesti a brání dalšímu roztahování žil. Na malé křečové žíly lze použít sklerotizační injekce. Princip sklerotizace spočívá v napuštění varixu látkou, která zničí cévní výstelku křečové žíly a vyvolá umělý zánět a trombózu v žíle. Takto ošetřená křečová žíla se po několika týdnech vstřebá.

 

Doporučení

 • úprava stravy – obohatit o vlákninu, vitamin C (ovoce, zelenina, celozrnné výrobky)
 • vyhnout se příliš vysokým teplotám
 • Při podezření na možné projevy odpovídající výše popsaným obtížím je nutné vyhledat odborného lékaře a řídit se jeho pokyny. V případě již probíhajícího onemocnění křečových žil je vždy třeba dodržovat pravidelné kontroly u lékaře a jím stanovený léčebný režim.
 • omezit sacharidy, konzervované potraviny, smažená jídla, alkohol, tabák
 • nadbytečně nesolit
 • dbát na pitný režim
 • provádět pravidelně biostimulaci
 • provádět cviky na prokrvení nohou
 • nohy co nejčastěji pokládat do zvýšené vodorovné polohy
 • volit vhodný pohyb – chůze, plavání, jízda na kole
 • nosit neškrtivé oblečení, vhodnou obuv (ne vysoké podpatky)
 • neužívat hormonální antikoncepci

                   

Léčba křečových žil pomocí biolampy Biostimul

Lepšího prokrvení nohou a větší pevnosti a pružnosti cév je možné docílit pomocí světelné léčebné terapie. Biostimulace působí již na tzv. subbuněčné úrovni. Urychluje tak syntézu kolagenu, který je nezbytný pro pevnost a pružnost cév a chlopní. Velký význam má i to,
že světelná terapie přispívá ke zrychlení látkové výměny, která je právě ve varixech zpomalena, napomáhá proudění krve a brání tak jejímu městnání v žilách. Aplikace
Biostimulem se provádí 2 - 3x denně po dobu 10 minut na postiženou oblast, ze vzdálenosti
1 - 2 cm. Je vhodné prvních 10 aplikací používat pouze kontinuální režim, poté je možné přejít na režim pulzní. Při aplikaci by měla být končetina ve vodorovné poloze. Začíná se pomalým krouživým pohybem směrem odzdola nahoru, od kotníku ke kolenu, od kolene k tříslům. Aplikace pomocí biolampy se ukončuje v oblasti třísla, kde se nechá přístroj 5 minut působit. Po aplikaci je vhodné nanést přípravek BioGel (speciální gel se širokospektrálním účinkem s vyváženým bylinným komplexem a směsí přírodních silic). 

Jak používat biolampu Biostimul při léčbě křečových žil ?

oblast délka aplikace počet aplikací způsob aplikace
postižená oblast 10 minut 2 - 3 x denně od kotníků ke kolenům, od kolen k tříslům

Aplikační tabulka - akupunkturní body

akupunkturní body dle příručky délka aplikace
18, 21, 22, 23, 24 10 minut

Prognóza křečových žil a možné komplikace

Nesprávná je domněnka, že křečové žíly jsou jen kosmetickým problémem. Zanedbání doporučených rad a neléčené křečové žíly se mohou stát závažným zdravotním problémem doprovázeným mnoha komplikacemi. Patří mezi ně zánět žíly a jejího okolí, ruptura křečové žíly, chronická žilní nedostatečnost, jež se projevuje otoky, kožními změnami a bolestí. Závažnou komplikací je žilní trombóza. Je to stav, kdy se objeví v žíle vlivem zvýšené srážlivosti, která je způsobena sníženou průchodností a zpomalením toku krve v křečových žilách, krevní sraženina. Sraženina se může dostat přes srdce až do plic a vyvolat plicní embolii, ta se v lehčích případech projevuje dušností a bolestí na hrudi, ale může způsobit i náhlou smrt. Při poranění křečové žíly často dochází ke vzniku bércového vředu. Se vznikem bércových vředů nastávají další nebezpečné komplikace, a to nebezpečí průniku infekce do celého organismu ohrožující končetinu (nebezpečí amputace) i život jedince. Již v počátečních stádiích výskytu křečových žil je proto nezbytné tomuto onemocnění věnovat zvýšenou pozornost.

Zkušenosti s biolampou Biostimul

„Křečové žíly máme v rodině. Nevyhnuly se ani mně. Občas mívám v noci prudké křeče do nohou. Po dni, kdy hodně chodím nebo stojím, jsou nohy bolavé, unavené až oteklé. Kamarádka mi půjčila Biostimul, abych ho na křečové žíly vyzkoušela. Je úleva dát si večer nohy nahoru a svítit na unavená lýtka. Po několika týdnech cítím, jak ustupují bolesti i únava, křeče zmizely.“
paní Irena, 45 let

Nejprodávanější zboží

Vaše cena: 9 630,00 Kč
Vaše cena: 15 980,00 Kč

Zkušenosti pacientů

Bolest kloubů

Biolampa biostimul nám velmi pomohla na chronické bolesti kloubů, především bolesti v koleni. Zpočátku jsem tomu nevěřila, ale na klouby nám pomohla.

manželé Chudíkovi, 63 let, Louny

Artróza

Biolampa mi pomáhá, že jsem na ni doslova závislá. Velmi špatně jsem chodila kvůli artróze, do schodů už to ani nešlo, teď už i do těch schodů vylezu a chodí se mi mnohem lépe. Nasvěcuji si kolenní klouby kvůli artróze, dále svítím na imunitu a musím zaklepat, chřipky se mi od té doby vyhýbají, tak nevím, zda je to také zásluha biolampy.

paní Mědílková, 67 let, Budějovice

Exém

Na exém tedy biolampa Biostimul perfektní. Vyzkoušeli jsme snad všechno, ale Biostimul zafungoval nad očekávání. Synovi se zlepšil obličej - téměř zmizeli vřídky a exém na rukou se mu ztrácí.

Mgr. Kamil Luhačovský, syn 6 let, Liberec

Bércové vředy

Měla jsem ošklivé bércové vředy. Denodenně jsem si svítila Biostimulem na nohy i 3 krát denně, teď už stačí 2 krát denně a jde vidět, že se mi bolestivá a otevřená místa na nohách začínají krásně hojit. Takhle biolampa za to stála.

Anežka Lhotská, 58 let, Beroun

Dna

Léčím tím dnu a bolest rychle ustoupila. Taky v návodu píší, že je to naposílení imunity, což mi přijde trochu podivné, ale pravda je, že běžné nemoce se mi od té doby vyhýbají, ale možná bych byl fit i bez Biostimulu, takže jestli má biolampa vliv na imunitu těžko říct, ale na dnu mi pomohla hodně. 

Tomáš Dítě, 52 let, Krásné Březno

Biolampa Biostimul pro sportovce

K regeneraci po sportovním výkonu nebo zranění je velice vhodná biolampa Biostimul. Obecně lze říci, že biolampa Biostimul je díky své univerzálnosti vhodná na veškeré obtíže pohybového aparátu, kloubů, na hojení ran, na kožní onemocnění i řadu cilivilizačních chorob. Biolampa Biostimul je dokonce využívána našimi špičkovými sportovci k regeneraci a kléčbě úrazů.

Biolampa Biostimul pomáhá Tomáši Dvořákovi

Zmínit můžeme například Tomáše Dvořáka, trojnásobného mistra světa, držitele bronzomé medaile a rekordmana z desetiboje, pro kterého je biolampa Biostimul nepostradatelným pomocníkem při rekonvalescenci různých poranění

Biolampa Biostimul pomáhá Barboře Špotákové


Dalším z úspěšných sportovců, kterým biolampa Biostimul pomáhá je oštěpařka Barbora Špotáková k dosa

Biolampa Biostimul pomáhá Lence Šmídové

Stejně tak je biolampa Biostimul důležitá pro Lenku Šmídovou, naší nejlepší reprezentantku v jachtingu, druhou na OH v Aténách. O tom, jak je biolampa Biostimul pro naše reprezentanty důležitá se můžete dočíst zde...

Jaké biolampy doporučujeme

Biolampa není laciná investice, proto je potřeba důkladně zvážit, jakou biolampu koupit. Není třeba do biolampy investovat přemrštěnou částku, ale naopak ani velké šetření zde není na místě. Biolampa má svou hodnotu někde mezi 5 - 20 tisíci.

Podezřele levná biolampa

Rozhodně nedoporučujeme koupit "hračku" za 2-3 tis. To jsou vyhozené peníze a zplakali by jste u takové biolampy nad výdělkem.

Kdy je biolampa předražená?

Zbytečné je také investovat více jak 20 tis, protože do této částky již lze koupit špičkovou biolampu pro osobní použití parametry srovnatelnou s profesionálními biolampami používaných zdravotnickými zařízeními.

Kontakt

www.Biolampa.net Na Gruntě 255
Most
43401

Tel.: 725 832 585 info@biolampa.net