Zánět a bolest šlach a svalů-charakteristika onemocnění

Svalová soustava je spolu s kostrou základem pohybového ústrojí, které je zodpovědné za pohyb jednotlivých částí těla. Síla svalu závisí na počtu svalových vláken, ze kterých je sval složen. Při nedostatku fyzické aktivity dochází k ochablosti svalstva. Zvýšená aktivita takto netrénovaných svalu nebo jejich prochladnutí pak často vede ke vzniku obtíží: namožení svalu, natažení svalu, svalové křeče doprovázené velkou bolestí. V horším případě při vyšší zátěži může dojít k natržení svalu. Svalové křeče jsou způsobeny nahromaděním kyseliny mléčné ve svalovině. Tím je blokována regenerace svalu a dochází k bolesti. Bolesti svalu mohou být také
způsobeny mnoha dalšími faktory. Patří mezi ni porucha hospodaření s minerály (způsobená např. Nedostatkem hořčíku a draslíku), poruchy prokrvení, revma, horečnaté stavy, špatné postavení páteře. Kromě tělesných příčin mohou být bolesti svalu také vyvolány stresem, úzkostí a jinými nepříznivými psychickými stavy. Zánět šlach se projevuje zprvu svěděním, lehkou bolestí, později je postižené místo velmi citlivé na dotyk a trvale bolestivé. Typickým zánětem šlachových úponů je tzv. tenisový loket. Jedná se o zánět šlachových úponů na pažní kosti a typicky se projevuje silnou bolestí loketního kloubu. Příčinou vzniku je jednostranné zatěžování, k němuž Dochází při řadě lidských činností (nejen sportu). Přetížením pravděpodobně dochází k poruše mikrocirkulace na přechodu šlachy do kosti. V oblasti úponu pak dochází k rozvoji zánětu s charakteristickými bolestivými projevy. Příčinami většiny zánětů a bolestí šlach a svalů bývá náhlé zvětšení aktivity svalu, nedostatečné zahřátí a protažení svalu před zátěží (zejména na dolních končetinách), dlouhodobé nadměrné přetěžování určité svalové skupiny a šlachových úponu tzv. jednostranná zátěž. Dále také nevhodná obuv, náhlý úbytek svalové hmoty, ale také dehydratace, stres či oslabení organismu. Následkem těchto stavu dochází k otoku svalu, následnému tlaku a bolesti.

                                                           

Léčba šlach a svalů

Základem léčby zánětu šlach a svalů je vyšetření postižené oblasti a potlačení zánětlivého pochodu. Velmi účinné jsou fyzikální metody léčby. Moderním a efektivním způsobem je léčba pomocí polarizovaného svitla. Červené polarizované světlo využívá tzv. metodu Fotonyx. Aplikace této metody podporuje cirkulaci krve a
napomáhá obnově a regeneraci buněk. Zmírňuje bolest svalstva, odstraňuje svalové křeče a zánětlivé stavy. Vlivem zánětu šlach a svalů často dochází k blokádám a omezení pohybu v příslušném kloubu. Zlepšení cirkulace krve a metabolické aktivity v postižené oblasti pomáhá hojení zánětu. Léčba šlach a svalů polarizovaným světlem pomáhá celkově regenerovat svalovou hmotu. Výhodou je, že může být bez problému kombinována s jakoukoli léčebnou metodou. V některých případech se provádějí obstřiky kortikosteroidy, ty sice urychlí vstřebání zánětu, ale také přispívají k degeneraci. Proto jsou vhodnější volbou fyzikální metody léčby. Důležitou součástí léčby je rehabilitace, která by měla být zaměřena na postupné uvolňování a protahování svalstva, případné odblokování kloubu. Vyvážená a hodnotná strava je důležitou složkou pro předcházení i léčbu zdravotních problému. Při zánětlivých procesech ve svalstvu pomáhá konzumace čerstvé zeleniny, pití ovocných šťáv a bylinných čajů. Při zvýšené tělesné námaze dochází ke zvýšené potřebě hořčíku, draslíku a vápníku. Proto je vhodné jejich úbytek kompenzovat zvýšenou konzumací potravin bohatých na tyto minerály. Aktivní pohyb je jednou z velice důležitých věcí pro prevenci svalových obtíží a křečí. Pravidelnou pohybovou aktivitou svaly získávají pružnost, pevnost a vytrvalost.

Doporučení

  • omezení aktivity namáhající příslušné svaly a šlachy
  • rehabilitační cvičení, protahování příslušných svalů
  • zahřívání a protažení svalstva před činností
  • podpora prokrvení pomocí polarizovaného světla
  • dostatek tekutin

Léčba šlach a svalů pomocí biolampy Biostimul

Systémy biolampy Biostimul využívající metody Fotonyx umožňují rychlou účinnou léčbu akutních i chronických bolestivých zánětlivých stavů. Při léčbě šlach a svalů a postižení pohybového aparátu pomocí biolampy se velice výrazně uplatňuje kombinace analgetického a protizánětlivého účinku. Při aplikaci dochází ke zmenšení citlivosti nervových vláken a zlepšení prokrvení a výživy dané oblasti, což urychluje regeneraci nervových zakončení a celé poškozené tkáně. Účinek léčby šlach a svalů se zvyšuje v kombinaci s balneologickými doplňky a používáním speciálních gelů či akutním zánětů šlach a svalů aplikujte biolampu nejlépe 3x denně. Při větším rozsahu bolesti aplikujte biolampu Biostimul bodově, ošetřujte postiženou oblast po menších částech. Ze vzdálenosti 1-2 cm nechte biolampu na každou oblast působit 5 minut. Provádějte alespoň 10-15 aplikací, i po odeznění bolesti dokončete celou kúru. Po aplikaci naneste doplňkový přípravek BioGel. Terapii doporučujeme rozšířit o používání rašelinového extraktu Balneo Natural. Je možné jej používat ředěný i jako obklad. V případě akutního zánětu se přikládá obklad studený. Důležité je pravidelné používání a i u rašelinového extraktu platí dodržení celé aplikační kúry 10 zábalu). V případě chronického zánětu postupujte obdobně. Aplikace provádějte třikrát denně po dobu 10 minut. Doba aplikace závisí na velikosti ošetřované plochy. Doporučujeme provádět kúru po 25-50 aplikacích a to i po odeznění příznaku, aby se bolestivé stavy neopakovaly. Doplňkový BioGel je i v případě chronického zánětu velmi účinný přípravek ke zklidnění bolesti. Naneste jej po každé aplikaci. Rašelinové extrakty Baleno Natural používejte k teplým koupelím nebo teplým obkladu. Rovni. dodržujte celou aplikační kúru.

Jak používat biolampu Biostimul při léčběě šlach a svalů ?

oblast délka aplikace počet aplikací způsob aplikace
postižená oblast 10 min. 3 x denně  postižená oblast a její okolí
svaly - mechanické poškození 10 min. celkem 15-20   (3 x denně)  postižená oblast a její okolí
svalové spasmy 10 min. 3 - 4 x denně  postižená oblast a její okolí
zánět šlach a svalů akutní 10 min. celkem 10-15   (3 x denně)  postižená oblast a její okolí
zánět šlach a svalů chornický 10 min. celkem 25-50   (3 x denně)  postižená oblast a její okolí
zhmožděniny 10 min. celkem 5-10  postižená oblast a její okolí

Aplikační tabulka - akupunkturní body

 akupunkturní oblast dle příručky délka aplikace
11, 17 18 10 minut

Prognóza a možné komplikace

Záněty šlach se většinou podaří vyléčit během několika týdnu. I po vyléčení je vhodné několik týdnu až měsíc šetřit příslušný kloub a naučit se správně protahovat příslušnou svalovou skupinu. Zánětlivé stavy se však mohou opakovat a přejít do chronicity. Analgetika a protizánětlivé léky užívané při zánětech a bolestech šlach často nepříznivě působí na zažívací trakt. Mohou tak vést k řadě nepříjemných zažívacích potíží. Léčba pomocí polarizovaného svitla je pro pacienta nezatěžující, bezpečná a kombinovatelná s jinými postupy léčby. Lze ji aplikovat jak v domácím, tak klinickém prostředí, dík čemuž je metodou vhodnou pro pacienty kterékoli věkové i sociální skupiny.

Zkušenosti s biolampou Biostimul

Bolesti pravého kolena, zánět v kloubním pouzdře – na doporučení reprezentačního lékaře aplikováno světlo Biostimul v pulzním režimu, během první minuty se pocitově bolest mírni zvedla, ale v průběhu další terapie velmi rychle odezněla a koleno bylo bez bolestí. To mi pomohlo zvládnout předolympijskou přípravu a celý olympijský jachtařský závod bez bolestí a určitě to přispělo k mojí pohodě a zisku stříbrné medaile. Děkuji za skvělý český výrobek!.
Lenka Šmídová, jachtařka

Nejprodávanější zboží

Vaše cena: 9 630,00 Kč
Vaše cena: 15 980,00 Kč

Zkušenosti pacientů

Bolest kloubů

Biolampa biostimul nám velmi pomohla na chronické bolesti kloubů, především bolesti v koleni. Zpočátku jsem tomu nevěřila, ale na klouby nám pomohla.

manželé Chudíkovi, 63 let, Louny

Artróza

Biolampa mi pomáhá, že jsem na ni doslova závislá. Velmi špatně jsem chodila kvůli artróze, do schodů už to ani nešlo, teď už i do těch schodů vylezu a chodí se mi mnohem lépe. Nasvěcuji si kolenní klouby kvůli artróze, dále svítím na imunitu a musím zaklepat, chřipky se mi od té doby vyhýbají, tak nevím, zda je to také zásluha biolampy.

paní Mědílková, 67 let, Budějovice

Exém

Na exém tedy biolampa Biostimul perfektní. Vyzkoušeli jsme snad všechno, ale Biostimul zafungoval nad očekávání. Synovi se zlepšil obličej - téměř zmizeli vřídky a exém na rukou se mu ztrácí.

Mgr. Kamil Luhačovský, syn 6 let, Liberec

Bércové vředy

Měla jsem ošklivé bércové vředy. Denodenně jsem si svítila Biostimulem na nohy i 3 krát denně, teď už stačí 2 krát denně a jde vidět, že se mi bolestivá a otevřená místa na nohách začínají krásně hojit. Takhle biolampa za to stála.

Anežka Lhotská, 58 let, Beroun

Dna

Léčím tím dnu a bolest rychle ustoupila. Taky v návodu píší, že je to naposílení imunity, což mi přijde trochu podivné, ale pravda je, že běžné nemoce se mi od té doby vyhýbají, ale možná bych byl fit i bez Biostimulu, takže jestli má biolampa vliv na imunitu těžko říct, ale na dnu mi pomohla hodně. 

Tomáš Dítě, 52 let, Krásné Březno

Biolampa Biostimul pro sportovce

K regeneraci po sportovním výkonu nebo zranění je velice vhodná biolampa Biostimul. Obecně lze říci, že biolampa Biostimul je díky své univerzálnosti vhodná na veškeré obtíže pohybového aparátu, kloubů, na hojení ran, na kožní onemocnění i řadu cilivilizačních chorob. Biolampa Biostimul je dokonce využívána našimi špičkovými sportovci k regeneraci a kléčbě úrazů.

Biolampa Biostimul pomáhá Tomáši Dvořákovi

Zmínit můžeme například Tomáše Dvořáka, trojnásobného mistra světa, držitele bronzomé medaile a rekordmana z desetiboje, pro kterého je biolampa Biostimul nepostradatelným pomocníkem při rekonvalescenci různých poranění

Biolampa Biostimul pomáhá Barboře Špotákové

Dalším z úspěšných sportovců, kterým biolampa Biostimul pomáhá je oštěpařka Barbora Špotáková k dosa

Biolampa Biostimul pomáhá Lence Šmídové

Stejně tak je biolampa Biostimul důležitá pro Lenku Šmídovou, naší nejlepší reprezentantku v jachtingu, druhou na OH v Aténách. O tom, jak je biolampa Biostimul pro naše reprezentanty důležitá se můžete dočíst zde...

Jaké biolampy doporučujeme

Biolampa není laciná investice, proto je potřeba důkladně zvážit, jakou biolampu koupit. Není třeba do biolampy investovat přemrštěnou částku, ale naopak ani velké šetření zde není na místě. Biolampa má svou hodnotu někde mezi 5 - 20 tisíci.

Podezřele levná biolampa

Rozhodně nedoporučujeme koupit "hračku" za 2-3 tis. To jsou vyhozené peníze a zplakali by jste u takové biolampy nad výdělkem.

Kdy je biolampa předražená?

Zbytečné je také investovat více jak 20 tis, protože do této částky již lze koupit špičkovou biolampu pro osobní použití parametry srovnatelnou s profesionálními biolampami používaných zdravotnickými zařízeními.

Kontakt

www.Biolampa.net Na Gruntě 255
Most
43401

Tel.: 725 832 585 info@biolampa.net