Akné charakteristika onemocnění

Akné je časté zánětlivé onemocnění mazových žláz charakterizované tzv. komedony (ucpané póry), zanícenými uzlíky a povrchovými cystami naplněnými hnisem. Akné se objevuje nejčastěji na tváři, šíji, hrudníku a zádech. Pro rozvoj akné je klíčovým obdobím dospívání, kdy se začnou tvořit a působit pohlavní hormony. Na projevy akné mají vliv zejména mužské pohlavní hormony tzv. androgeny. Tyto hormony se však tvoří jak v mužském, tak v ženském organismu, proto akné postihuje muže i ženy, ale u mužů často zaznamenáváme těžší průběh (u žen se akné často zhoršuje v období menstruace a v těhotenství).
Akné tedy vzniká vlivem hormonů, které působí na buňky chlupového váčku a vyvolávají zvýšenou tvorbu mazu. Chlupový váček obsahuje kanálek, jímž odtéká kožní maz z mazových žláz, které kožní maz tvoří. Přibývající množství mazu vede k uzavření chlupového váčku, napíná a ztenčuje stěnu kanálku, dráždí okolní tkáň a vyvolává zánět. Zvýšená tvorba mazu je vhodným prostředím pro život bakterií (zvl. druh Propionibacterium acnes). Pomnožení bakterií přispívá k rozvoji zánětu. Zánětlivá forma akné se projevuje tvorbou vodnatých pupínků a zanícených neštoviček, jejichž hojení je delší a může zanechávat drobné jizvičky a pigmentové skvrny.

                      

Prognóza akné a možné komplikace

Akné je problémem zejména dospívajících a mnoho lidí se domnívá, že k tomuto období života akné patří a časem se opět ztratí. Akné však může život velice negativně poznamenat. Nejen, že akné ovlivňuje sebevědomí jedince, jeho postavení ve společnosti a celkovou kvalitu života, a to v tak citlivém období, jako je puberta, ale je to onemocnění zánětlivé, při němž dochází k tvorbě bakteriálních produktů. Při nesprávné péči může dojít k rozšíření bakteriální infekce i do okolních tkání. Nesprávná manipulace s pupínky či užívání nevhodné kosmetiky pro daný typ pleti může stav pleti výrazně zhoršit, akné tak může přetrvávat do dospělosti a zanechat i trvalé následky v podobě povrchových i hlubokých jizev a pigmentových skvrn.

I z povrchového akné může dojít k rozvoji akné hlubokého. Při této formě již lokální povrchové léčení akné často nestačí a nasazuje se léčba antibiotiky. Častým nežádoucím účinkem při dlouhodobém podávání antibiotik jsou další kožní onemocnění (např. kandidová kolpitida, kvasinková infekce), která se mohou rozšířit na jinou část pokožky a velice obtížně se léčí. Včasné zahájení léčby akné a pravidelná péče o pleť jsou při léčbě akné klíčové. Proto již v počátečních fázích a při výskytu prvních příznaků je nezbytné zahájit pravidelné aplikace Biolampy Biostimul, aby došlo včas k potlačení zánětu a zabránilo se dalšímu rozvoji akné, šíření zánětu a následné tvorbě jizev. Naprosto jedinečnou variantou léčení hlubokého akné je rovněž léčba Biolampou. Není zatížena ani omezena nežádoucími účinky, jako je tomu při léčbě antibiotiky.

Léčba akné a prevence akné

Léčbou se snažíme postihnout všechny příčiny vzniku akné, tj. tvorbu kožního mazu, uzavírání vývodů mazových žláz i zánět. Aby nedocházelo k ucpávání vývodů mazových žláz, je potřeba se opleť pravidelně starat. To zahrnuje každodenní jemné a účinné čištění pleti. Při pravidelném denním čištění jsou odstraňovány odumřelé kožní buňky, kožní maz, nečistoty.
Další důležitou součástí léčby akné je pravidelné péče o pleť je její hydratace. Hydratace pleti podporuje hojení, má pozitivní vliv na průběh léčby akné i na celkový vzhled pleti. Je důležité zbytečně pleť nevysušovat přípravky obsahujícími alkohol (některá pleťová tonika).

Jak aplikovat biolampu Biostimul ?

oblast délka aplikace počet aplikací způsob
postižená oblast 10 minut 2 - 3 x denně 1-2 cm od pokožky

Aplikační tabulka - akupunkturní oblasti

číslo akupunkturní oblasti dle příručky délka aplikace
3, 4, 17, 18 10 minut

 

Léčba akné pomocí biolampy Biostimul

V kožním lékařství a kosmetice se s úspěchy využívá účinků polarizovaného světla. Protizánětlivý a biostimulační účinek světla vede k potlačení zánětlivých projevů na pokožce i k odstranění jizviček. Protizánětlivý účinek nastává díky působení polarizovaného světla na aktivaci přirozených faktorů, které se podílejí na likvidaci zánětu. Protizánětlivý a biostimulační efekt polarizovaného světla biolampy působí na potlačení projevů akné i k zneviditelnění jizviček po akné.
Biolampu doporučujeme aplikovat již při prvních příznacích akné. Prvním a důležitým krokem léčby akné je očištění pleti od nečistot (prach, make-up). Před aplikací biolampy je vhodné na postižená místa nastříkat doplňkový BioFluid, přípravek s vysokým obsahem minerální vody s hořčíkem a přírodních biogenních stimulátorů. Biolampu poté aplikujte na postiženou pokožku ze vzdálenosti 1-2cm, bezpřímého kontaktu s pokožkou, aby nedošlo k šíření infekce. Doporučená doba aplikace biolampy je 10minut, pokud jsou postižená místa rozsáhlejší, na každou část po5-ti minutách.
S Biolampou je vhodné začít aplikací v kontinuálním režimu. Po 10ti aplikacích biolampy Biostimul je možné přejít na režim pulzní. Terapii doporučujeme doplnit o používání vhodných anti-akné kosmetických přípravků.

Co je dále důležité

 • Pravidelná péče o pleť - čištění (čistící gely, pěny),
 • Tonizace (pleťové tonikum), hydratace (pleťový krém, emulze)
 • Dostatečný přísun minerálů
 • Vyhýbání se nikotinu i zakouřeným prostorám
 • Vhodná kosmetika dle doporučení dermatologa nebo kosmetičky (na problematickou pleť, mastnou, smíšenou pleť)
 • Strava bohatá na ovoce, zeleninu
 • Dostatečný přísun vitaminů - zejména B komplex a vitamin F
 • Dostatek spánku
 • Pravidelný pohyb
 • Pravidelná aplikace polarizovaného světla již při prvních příznacích
 • Omezit konzumaci alkoholu

Komentář

Zejména v oblasti kožního lékařství dosahuje aplikace polarizovaného světla vynikajících výsledků. Důvodem není to, že rozdíly jsou na pokožce dobře viditelné, ale to, že se při léčbě kožních problémů uplatňují všechny účinky Biolampy. Používáním biolampy dochází k potlačení zánětlivých pochodů a následně k urychlenému a efektivnějšímu hojení akné omezujícímu tvorbu jizviček. Léčba akné pomocí Biolampou je moderní, účinnou, nenáročnou a přirozenou metodou, která pomůže mladým lidem v nelehkém období. A nejen jim, protože akné nemusí být jen součástí dospívání, a nemusíme a neměli bychom se smířit s tím, že ,,akné časem přejde“.

Zkušenosti s biolampou Biostimul

„S Biolampou Biostimul zaznamenáváme výborné výsledky zejména v oblasti kožních problémů. Synovi je 16 let a trápí ho akné. Začalo jen drobnými pupínky, ale později postihlo celý obličej. Po pravidelných aplikacích se stav obličeje s vřídky začíná výrazně lepšit! Zanícené pupínky mizí.“
paní Bohuslava, Náchod

Nejprodávanější zboží

Vaše cena: 9 630,00 Kč
Vaše cena: 15 980,00 Kč

Zkušenosti pacientů

Bolest kloubů

Biolampa biostimul nám velmi pomohla na chronické bolesti kloubů, především bolesti v koleni. Zpočátku jsem tomu nevěřila, ale na klouby nám pomohla.

manželé Chudíkovi, 63 let, Louny

Artróza

Biolampa mi pomáhá, že jsem na ni doslova závislá. Velmi špatně jsem chodila kvůli artróze, do schodů už to ani nešlo, teď už i do těch schodů vylezu a chodí se mi mnohem lépe. Nasvěcuji si kolenní klouby kvůli artróze, dále svítím na imunitu a musím zaklepat, chřipky se mi od té doby vyhýbají, tak nevím, zda je to také zásluha biolampy.

paní Mědílková, 67 let, Budějovice

Exém

Na exém tedy biolampa Biostimul perfektní. Vyzkoušeli jsme snad všechno, ale Biostimul zafungoval nad očekávání. Synovi se zlepšil obličej - téměř zmizeli vřídky a exém na rukou se mu ztrácí.

Mgr. Kamil Luhačovský, syn 6 let, Liberec

Bércové vředy

Měla jsem ošklivé bércové vředy. Denodenně jsem si svítila Biostimulem na nohy i 3 krát denně, teď už stačí 2 krát denně a jde vidět, že se mi bolestivá a otevřená místa na nohách začínají krásně hojit. Takhle biolampa za to stála.

Anežka Lhotská, 58 let, Beroun

Dna

Léčím tím dnu a bolest rychle ustoupila. Taky v návodu píší, že je to naposílení imunity, což mi přijde trochu podivné, ale pravda je, že běžné nemoce se mi od té doby vyhýbají, ale možná bych byl fit i bez Biostimulu, takže jestli má biolampa vliv na imunitu těžko říct, ale na dnu mi pomohla hodně. 

Tomáš Dítě, 52 let, Krásné Březno

Biolampa Biostimul pro sportovce

K regeneraci po sportovním výkonu nebo zranění je velice vhodná biolampa Biostimul. Obecně lze říci, že biolampa Biostimul je díky své univerzálnosti vhodná na veškeré obtíže pohybového aparátu, kloubů, na hojení ran, na kožní onemocnění i řadu cilivilizačních chorob. Biolampa Biostimul je dokonce využívána našimi špičkovými sportovci k regeneraci a kléčbě úrazů.

Biolampa Biostimul pomáhá Tomáši Dvořákovi

Zmínit můžeme například Tomáše Dvořáka, trojnásobného mistra světa, držitele bronzomé medaile a rekordmana z desetiboje, pro kterého je biolampa Biostimul nepostradatelným pomocníkem při rekonvalescenci různých poranění

Biolampa Biostimul pomáhá Barboře Špotákové


Dalším z úspěšných sportovců, kterým biolampa Biostimul pomáhá je oštěpařka Barbora Špotáková k dosa

Biolampa Biostimul pomáhá Lence Šmídové

Stejně tak je biolampa Biostimul důležitá pro Lenku Šmídovou, naší nejlepší reprezentantku v jachtingu, druhou na OH v Aténách. O tom, jak je biolampa Biostimul pro naše reprezentanty důležitá se můžete dočíst zde...

Jaké biolampy doporučujeme

Biolampa není laciná investice, proto je potřeba důkladně zvážit, jakou biolampu koupit. Není třeba do biolampy investovat přemrštěnou částku, ale naopak ani velké šetření zde není na místě. Biolampa má svou hodnotu někde mezi 5 - 20 tisíci.

Podezřele levná biolampa

Rozhodně nedoporučujeme koupit "hračku" za 2-3 tis. To jsou vyhozené peníze a zplakali by jste u takové biolampy nad výdělkem.

Kdy je biolampa předražená?

Zbytečné je také investovat více jak 20 tis, protože do této částky již lze koupit špičkovou biolampu pro osobní použití parametry srovnatelnou s profesionálními biolampami používaných zdravotnickými zařízeními.

Kontakt

www.Biolampa.net Na Gruntě 255
Most
43401

Tel.: 725 832 585 info@biolampa.net