Alergie - charakteristika onemocnění

Alergie je nepřiměřená a zvýšená reakce imunitního systému na běžný vnější podnět. Organismus alergika je k danému podnětu přecitlivělý a na setkání s tímto specifickým podnětem reaguje zánětlivým procesem - alergií. Tato tzv. alergická reakce má celou řadu projevu a vyplývá nejčastěji z probíhajícího zánětlivého procesu. Nejčastějšími projevy alergie jsou: vyrážka, svědění, slzení, rýma, kašel, pálení očí, otoky, zarudnutí, únava, bolesti hlavy, nevolnost, horečka, zvracení, průjem a mnoho dalších. Podnět vyvolávající alergickou reakci nazýváme alergenem. Při kontaktu s alergenem dojde ke tvorbě specifických protilátek. Tyto specifické protilátky při opakovaném kontaktu s alergenem reagují jako při přítomnosti infekčních činitelů a vyvolávají uvolnění látek způsobujících alergický zánět.

Alergeny se mohou do organismu dostat vzduchem, kontaktem, či potravou. Mezi alergeny přenášené vzduchem, tzv. inhalační alergeny, patří: pyly, plísně, roztoči, látky produkované domácími zvířaty. Inhalační alergeny způsobují onemocnění dýchacích cest, alergickou rýmu, průduškové astma. Mezi časté potravinové alergeny řadíme: ořechy všech druhů, mléko, vajíčka, mořské plody a ryby, ovoce (nejčastěji citrusové plody, kiwi, jahody, broskve), zelenina (celer, petržel), obiloviny (lepek obsažený v pšenici, ovsu, ječmeni, žitu, sóje). Alergii mohou způsobovat také různé chemické ingredience, ochucovadla, barviva, konzervační a antioxidační látky v potravinách. Potravinové alergeny vyvolávají zažívací obtíže a kožní onemocnění.

Kontaktními alergeny mohou být:

ušlechtilé i neušlechtilé kovy, kosmetika, čistící prostředky, barvy, lepidla, ale i léčivé přípravky v podobě mastí apod. Tyto alergeny vyvolávají kožní onemocnění. Injekční alergeny jsou ty, které se dostávají přímo do krve, mohou to být hmyzí jedy a některé vakcíny či léky. Přecitlivělost na uvedené alergeny se z velké míry obvykle dědí po rodičích.

Léčba alergie a prevence

 V případě alergie je důležité alergeny odhalit, navštívit lékaře alergologa a dbát jeho pokynu a rad. Nejlepší léčbou alergie je pak prevence - vyhýbat se styku s alergeny, je-li to možné. Alergie zatím není možné zcela vyléčit. Existují ale možnosti, jak svůj zdravotní stav co nejvíce zlepšit. Při projevech alergie se vyhýbejte dráždivým potravinám (ořechy, mléko, vajíčka, citrusové plody), dbejte na přísun tekutin, omezte tuky, jejich. trávení pro oslabený organismus představuje zátěž. Zvyšte přísun vitaminu C (kapusta, zelená paprika, listová zelenina), hořčíku (obilí, fíky, tmavá listová zelenina, banány, mandle) a vápníku (mléčné výrobky, tofu, sojové boby, slunečnicová semena, fazole, brokolice), beta karotenu.

Velký přínos pro alergiky má fyzikální léčba alergie. Moderní a účinnou metodou je léčba alergie polarizovaným světlem. Mezi obory, které nejvíce využívají léčebného účinku polarizovaného světla, patří kožní lékařství. V léčbě kožních alergií dosahuje tato vysoce účinná neinvazivní metoda vynikajících výsledku. Polarizované světlo má schopnost pronikat do tkání a působit v nich na stimulaci přirozených obranných, regeneračních a protizánětlivých mechanismů. Aplikace polarizovaného světla potlačuje projevy alergie a zejména posiluje imunitní systém a napomáhá tak jeho správné funkci. Léčba farmaky spočívá v odstranění příznaků alergie. Jednak se podávají léky, které působí úlevu při projevech alergie, jednak léky, které snižují přecitlivělost a produkci zánětlivých látek v organismu, čím. potlačují vlastní alergický zánět.

                                              

Léčba alergie pomocí biolampy Biostimul

Polarizované světlo účinně proniká do tkání a v místě působení urychluje látkovou výměnu, stimuluje tak tvorbu protizánětlivých látek, napomáhá hojení. Biolampa Biostimul má díky moderní technologii FOTONYX certifikovanou
míru polarizace 96 % a proniká tedy do tkání hluboko a účinně. Aplikacemi biolampou lze jak podpořit imunitu a posílit organismus, tak urychlit hojení a potlačit alergické projevy. Tento způsob léčby alergie světlem je neinvazivní a působí na stimulaci přirozených obranných a obnovovacích mechanismů u organismu.


V případě alergických projevu na pokožce začněte s aplikací biolampou Biostimul ihned při prvních příznacích. Očistěte pokožku běžným způsobem a aplikujte biolampu ze vzdálenosti 1-2 cm od pokožky, nejlépe 2krát denně po dobu 10-15 minut krouživými pohyby. Tento postup provádějte až do vymizení příznaků. Vhodným doplňkem léčby biolampou je přípravek BioFluid. BioFluid má antialergický účinek, působí antisepticky (desinfikuje pokožku), působí antiprureticky (proti svědění), podporuje hojení ran, napomáhá při potlačování kožních alergií. Aplikujte jej na postižené místo před a po aplikaci biolampy Biostimul. Polarizované světlo biolampy má schopnost přirozeně aktivovat samoléčebný potenciál organismu, a to prostřednictvím jednoduché a časově nenáročné stimulace akupunkturních oblastí. Pro posílení imunitního systému aplikujte biolampu Biostimul na lymfatické oblasti: střed hrudní kosti a oblast solar plexus. Léčbu akné je též vhodné doplnit o aplikaci na akupunkturní oblast na vnitřní straně levého předloktí.

Jak aplikovat biolampu Biostimul k léčbě alergie ?

Oblast délka aplikace počet aplikací způsob
postižené oblasti 10-15 min. 2 x denně 1-2 cm od pokožky

Aplikační tabulka - akupunkturní oblasti

číslo akupunkturní oblasti dle příručky délka aplikace
9, 10, 11 5 - 10 minut

Prognóza alergie a možné komplikace

U jedince s predispozicí k alergii kontakt s alergenem vyvolá zánětlivou reakci. Alergický zánět provází otok, zvýšené prokrvení a produkce tekutiny. Alergie se
projevují kožními ekzémy, kopřivkou, rýmou, ale mohou mít mnohem závažnější charakter - astma, poškození jater, ledvin, krevní nedostatečnost. Různé typy ekzému jsou častým projevem alergie. Skrývají nebezpečí v postupu v jiné kožní problémy a dýchací obtíže (astma), navíc při nich hrozí průnik infekce do organismu. Také oční alergické onemocnění postihující zejména spojivku se muže projevovat zpočátku zčervenáním oka a výskytem drobných výrůstků .

Některé alergie provázené atopickým ekzémem na víčkách mohou vést v těžkých případech až k roztavení rohovky. Další formou alergie je tzv. angioedém. Jde o bolestivý otok oblasti obličeje, rtů, očních víček, jazyka a v jiných oblastech. Pokud vznikne v oblasti hltanu, hrtanu nebo jazyka, uzavře tak volný průchod dýchacím cestám a bez okamžité pomoci hrozí udušení. Projevem alergie muže být až tzv. anafylaktická reakce se šokovým stavem. Je to vystupňovaná celková reakce organismu na určitý alergen. Podle typu alergenu, místa jeho působení a stupně přecitlivělosti alergika vznikají příznaky anafylaktické reakce - nevolnost, nutkání na zvracení, třesavka, průjem, astmatický záchvat, kašel, dušnost, zrudnutí, nervozita. Následný šok muže vést až ke ztrátě vědomí, selhání srdce a uzavření dýchacích cest vážně tak ohrozit život jedince.

Zkušenosti s biolampou Biostimul

,,Od roku 1985 beru od kvitna do srpna léky tlumící příznaky alergie na pyly. Od 3. 6. 2002 používám biolampu Biostimul 2krát denni 5 min. na kořen nosu. Po měsíci jsem léky vysadila..
paní Jana, 58 let

Nejprodávanější zboží

Vaše cena: 9 630,00 Kč
Vaše cena: 15 980,00 Kč

Zkušenosti pacientů

Bolest kloubů

Biolampa biostimul nám velmi pomohla na chronické bolesti kloubů, především bolesti v koleni. Zpočátku jsem tomu nevěřila, ale na klouby nám pomohla.

manželé Chudíkovi, 63 let, Louny

Artróza

Biolampa mi pomáhá, že jsem na ni doslova závislá. Velmi špatně jsem chodila kvůli artróze, do schodů už to ani nešlo, teď už i do těch schodů vylezu a chodí se mi mnohem lépe. Nasvěcuji si kolenní klouby kvůli artróze, dále svítím na imunitu a musím zaklepat, chřipky se mi od té doby vyhýbají, tak nevím, zda je to také zásluha biolampy.

paní Mědílková, 67 let, Budějovice

Exém

Na exém tedy biolampa Biostimul perfektní. Vyzkoušeli jsme snad všechno, ale Biostimul zafungoval nad očekávání. Synovi se zlepšil obličej - téměř zmizeli vřídky a exém na rukou se mu ztrácí.

Mgr. Kamil Luhačovský, syn 6 let, Liberec

Bércové vředy

Měla jsem ošklivé bércové vředy. Denodenně jsem si svítila Biostimulem na nohy i 3 krát denně, teď už stačí 2 krát denně a jde vidět, že se mi bolestivá a otevřená místa na nohách začínají krásně hojit. Takhle biolampa za to stála.

Anežka Lhotská, 58 let, Beroun

Dna

Léčím tím dnu a bolest rychle ustoupila. Taky v návodu píší, že je to naposílení imunity, což mi přijde trochu podivné, ale pravda je, že běžné nemoce se mi od té doby vyhýbají, ale možná bych byl fit i bez Biostimulu, takže jestli má biolampa vliv na imunitu těžko říct, ale na dnu mi pomohla hodně. 

Tomáš Dítě, 52 let, Krásné Březno

Biolampa Biostimul pro sportovce

K regeneraci po sportovním výkonu nebo zranění je velice vhodná biolampa Biostimul. Obecně lze říci, že biolampa Biostimul je díky své univerzálnosti vhodná na veškeré obtíže pohybového aparátu, kloubů, na hojení ran, na kožní onemocnění i řadu cilivilizačních chorob. Biolampa Biostimul je dokonce využívána našimi špičkovými sportovci k regeneraci a kléčbě úrazů.

Biolampa Biostimul pomáhá Tomáši Dvořákovi

Zmínit můžeme například Tomáše Dvořáka, trojnásobného mistra světa, držitele bronzomé medaile a rekordmana z desetiboje, pro kterého je biolampa Biostimul nepostradatelným pomocníkem při rekonvalescenci různých poranění

Biolampa Biostimul pomáhá Barboře Špotákové


Dalším z úspěšných sportovců, kterým biolampa Biostimul pomáhá je oštěpařka Barbora Špotáková k dosa

Biolampa Biostimul pomáhá Lence Šmídové

Stejně tak je biolampa Biostimul důležitá pro Lenku Šmídovou, naší nejlepší reprezentantku v jachtingu, druhou na OH v Aténách. O tom, jak je biolampa Biostimul pro naše reprezentanty důležitá se můžete dočíst zde...

Jaké biolampy doporučujeme

Biolampa není laciná investice, proto je potřeba důkladně zvážit, jakou biolampu koupit. Není třeba do biolampy investovat přemrštěnou částku, ale naopak ani velké šetření zde není na místě. Biolampa má svou hodnotu někde mezi 5 - 20 tisíci.

Podezřele levná biolampa

Rozhodně nedoporučujeme koupit "hračku" za 2-3 tis. To jsou vyhozené peníze a zplakali by jste u takové biolampy nad výdělkem.

Kdy je biolampa předražená?

Zbytečné je také investovat více jak 20 tis, protože do této částky již lze koupit špičkovou biolampu pro osobní použití parametry srovnatelnou s profesionálními biolampami používaných zdravotnickými zařízeními.

Kontakt

www.Biolampa.net Na Gruntě 255
Most
43401

Tel.: 725 832 585 info@biolampa.net